26.10.2020 |
Viure als Pirineus

CULTURA

L'ajuntament d'Alp dona a conèixer el nom dels guanyadors dels Jocs Florals de Cerdanya

L'ajuntament d'Alp ha donat a conèixer avui el nom dels guanyadors i de les guanyadores de la trenta-setena edició dels Jocs Florals de Cerdanya, una de les tradicions culturals més arrelades de la comarca. A continuació publiquem el llistat dels autors que han estat premiats en les diferents categories: tot això en un any en què, a causa de l'emergència del coronavirus, no s'ha pogut celebrar la festa d'entrega dels premis.
Ja es coneixen els guanyadors i les guanyadores dels Jocs Florals de Cerdanya d'enguany.
Ja es coneixen els guanyadors i les guanyadores dels Jocs Florals de Cerdanya d'enguany.
L'ajuntament d'Alp dona a conèixer el nom dels guanyadors dels Jocs Florals de Cerdanya

Aquest és el llistat dels guanyadors i de les guanyadores en les diverses categories dels Jocs Florals de Cerdanya del 2020.

PROSA

MUGA (6 a 8 anys)

Tercer Premi 

Pseudònim: Flor de Neu

Títol: El drac i la princesa

Nom: Irina Salés Dorca

Escola Jaume I Llivia

Segon Premi

Pseudònim: Bruixeta

Títol: ELS 2 PORQUETS I L’ANNA

Nom: Anna Romeu Carol

Escola Jaume I Llivia

Primer Premi 

Pseudònim: Conan

Títol: El pagès i la gosseta

Nom: Marc Aluju Gutierrez

Escola Llums del Nord de Puigcerdà

MOIXERÓ ( 8 a 10 anys)

Tercer Premi

Pseudònim: Orquídia

Títol: El cas de la pasta desapareguda

Nom: Isona Martí González

Escola Llums del Nord de Puigcerdà

Segon Premi

Pseudònim: La lluna estel·lar

Títol: No deixis de perseguir els teus somnis

Nom: Rita Isern Juvé

Escola Santa Coloma de Ger

Primer Premi

Pseudònim: Spirit

Títol: La nena màgica amb els animals

Nom: Vega Gil Garcia

Escola Bac de Cerdanya d’Alp

CADÍ (de 10 a 12 anys)

Tercer Premi

Pseudònim: AsecnirP

Títol: Esteu segurs de que els prínceps sempre salven a les princeses?

Nom: Mireia Pinto Caballero

Escola Mare de Déu de Talló

Segon Premi

Pseudònim: La del serrell

Títol: El viatge de les emocions

Nom: Clara Isern Juvé

Escola Santa Coloma de Ger

Primer Premi

Pseudònim: Alguna persona

Títol: La Zibri i els seus amics de Rarliana

Nom: Quim Crispí Roset

Escola Santa Coloma de Ger

PERIC (de 12 a 14 anys)

Tercer Premi

Pseudònim: B06

Títol: Per sempre?

Nom: Berta Rigola Riera

Escola Vedruna de Puigcerdà

Segon Premi

Pseudònim: Tokio

Títol: L'estimat Winke

Nom: Lucia Segovia Valverde

Escola Vedruna de Puigcerdà

Primer Premi

Pseudònim: Vancouver

Títol: Somiar és gratis

Nom: Abril Baraldés Rochel

Escola Vedruna de Puigcerdà

PUIGPEDRÓS (de 14 a 15 anys)

Tercer Premi

Pseudònim: Travenya

Títol: Forces de l'infern

Nom: Carla Parejo García

Escola Vedruna de Puigcerdà

Segon Premi

Pseudònim: Bledes ofegades

Títol: I després?

Nom: Cristina Teixidó Cruïlles

Escola Vedruna de Puigcerdà

Primer Premi

Pseudònim: Girasol (solet)

Títol: La carta d'Amina

Nom: Jana Costa Castells

Escola Vedruna de Puigcerdà

PUIGMAL (de 16 a 18 anys)

Primer Premi

Pseudònim: EL CERETÀ

Títol: UN RECORD INCAPAÇ DE DESAPARÈIXER

Nom: Adrià Puerta Lorca

Bellver de Cerdanya

CARLIT ( + 18 anys)

Tercer Premi

Pseudònim: Sam 2019

Títol: Cançó particular

Nom: Mercè Bastida Montaner

LA MOLINA

Segon Premi

Pseudònim: 16.30

Títol: L'últim llençol

Nom: Jesús González Brunet

PUIGCERDÀ

Primer Premi

Pseudònim: Esmolat

Títol: La Laia i l'arbre del mirador de Niula

Nom: Mireia Roset Magdaleno

GER

PROSA “MENCIÓ EDUCACIÓ ESPECIAL”

Tercer Premi

Pseudònim:  Pomer

Títol: La Maripili és aquari

Nom: Marisol Navarro Serra

Fundació Adis

Segon Premi

Pseudònim: Mística

Títol: El castell del pantà

Nom: MªCarmen Molina Gutiérrez

Fundació Adis

Primer Premi

Pseudònim: Els 4 herois

Títol: Les aventures dels 4 fantàstics

Nom: César Diaz Peñalver

Fundació Adis

POESIA

FN ÀRNICA (6 a 8 anys)

Tercer Premi

Pseudònim: Doraemon

Títol: M’agrada

Nom: David Ciobanu Armas

Escola Vedruna de Puigcerdà

Segon Premi

Pseudònim: Corvi

Títol: Junts ho conseguirem

Nom: Nora Ramírez Casamajó

Escola Santa Coloma de Ger

Primer Premi

Pseudònim: Ninja

Títol: L’Euga castanya

Nom: Marc Aluju Gutierrez

Escola Llum del Nord de Puigcerdà

FN GENCIANA (de  8  a 10 anys)

Tercer Premi

Pseudònim: Spirit

Títol: PITI TIM

Nom: Vega Gil Garcia

Escola Bac de Cerdanya d’Alp

Segon Premi

Pseudònim: Molly

Títol: Els mesos de l’any

Nom: Sandra Bober Villaró

Escola Bac de Cerdanya d’Alp

Primer Premi

Pseudònim: Lluna

Títol: El monstre del riu Segre

Nom: Ainhoa Fernández Da Costa

Escola Llums del Nord de Puigcerdà

FLOR NATURAL “MENCIÓ ALTA CERDANYA”

Tercer Premi

Pseudònim: Laura

Títol: El violí i la flauta

Nom: Laia Díaz

Escola la Guingueta d’Ix

Segon Premi

Pseudònim: Ari

Títol: Les estacions

Nom: Ariadna  Vazquez

Escola  d’Oceja

Primer Premi

Pseudònim: Dead Pool

Títol: Dia de neu

Nom: Pau Ferran

Escola la Guingueta d’Ix

FN GRANDALLA (de  10  a 12 anys)

Tercer Premi

Pseudònim: Liv

Títol: L'escola

Nom: Lalís Masdeu Casamitjana

Escola Bac de Cerdanya d’Alp

Segon Premi

Pseudònim: Llangardaix

Títol: Què està passant, món?

Nom: Roc Aniol Sánchez Sánchez

Escola Llums del Nord de Puigcerdà

Primer Premi

Pseudònim: Cabirol

Títol: Una malaltia diferent

Nom: Jana Aluju Gutierrez

Escola Llums del Nord de Puigcerdà

FN MARCÒLIC (de  12 a 14 anys)

Tercer Premi

Pseudònim: Zimbabwe

Títol: La terra

Nom: Martí Cardeña Vila

Escola Vedruna de Puigcerdà

Segon Premi

Pseudònim: Balze

Títol: La meva passió

Nom: Nora Galisteo Barluenga

Escola Vedruna de Puigcerdà

Primer Premi

Pseudònim: Futsal

Títol: Una Persona especial

Nom: Aleix Estanyol Fages

Escola Vedruna de Puigcerdà

FN NERET (de  14 a 16 anys)

Tercer Premi

Pseudònim: Agust D

Títol: Solitud

Nom: Blanca Bagaria Beltrán

Escola Vedruna de Puigcerdà

Segon Premi  

Pseudònim: Sol solet

Títol: SHHHHHHH

Nom: Anna Esteve Gallifa

Escola Vedruna de Puigcerdà

Primer Premi

Pseudònim: Lanoiadelsomriure

Títol: En aquell camí

Nom: Aroha Ares Carneiro

Escola Vedruna de Puigcerdà

FN SILENE (de  16 a 18 anys)

Tercer Premi

Pseudònim: Moonlight

Títol: Si vols saber què és el que tinc…

Nom: Dolors Pallarés Rio

PUIGCERDÀ

Segon Premi

Pseudònim: Pere Xic

Títol: Salt cap al no res

Nom: Ferran Pla Guix

URÚS

Primer Premi

Pseudònim: Flor de Neu

Títol: Record

Nom: Marta Alvarez Ros

ALP

FN TORA ( + 18 anys)

Tercer Premi

Pseudònim: Rafael de Pimorent

Títol: Dones d’Aigols a Lanós

Nom: Rafael Casas Barrero

LA TOUR DE CAROL

Segon Premi

Pseudònim: Acontratemps

Títol: SENSACIONS VIRALS

Nom: Assumpta Villaró Buj

ALP

Primer Premi

Pseudònim: Joan Pocapena

Títol: La nostra vall

Nom: Josep Mª Roset de la Iglesia

PUIGCERDÀ

FLOR NATURAL  “MENCIÓ EDUCACIÓ ESPECIAL”

Tercer Premi 

Pseudònim: Motard

Títol: Coronavirus

Nom: Roger Roura Quiles

Fundació Adis

Segon Premi

Pseudònim: Miquel Pol

Títol: Vida d'un avi

Nom: Moisés Puig Muñiz

Fundació Adis

Primer Premi

Pseudònim: Romeo

Títol: Amor de veritat

Nom: Domingo Delafuente Losceretales

Fundació Adis

D'altra banda, l'ajuntament d'Alp ha publicat, com és tradició, el llibre amb els escrits que van resultar premiats en l'anterior edició.

1

L'ajuntament d'Alp dona a conèixer el nom dels guanyadors dels Jocs Florals de Cerdanya
Comentarios
Entrando en la página solicitada Saltar publicidad