30.09.2020 |
Viure als Pirineus

Tremp premia els seus millors esportistes

Aquest dissabte va tenir lloc la celebració de la 22a Festa de l’Esport de Tremp.  L'Espai Cultural La Lira va ser l’escenari d’aquest esdeveniment anual que s'organitza a través de la regidoria d’Esports de l'Ajuntament de Tremp i de les entitats esportives municipals, com un reconeixement a totes les persones i clubs relacionats amb l’esport del municipi.
Foto de grup de la festa.
Foto de grup de la festa.
Tremp premia els seus millors esportistes

Durant la cerimònia, l’alcaldessa, el regidor d’esports, el vicepresident del Consell Comarcal del Pallars Jussà i altres autoritats de Tremp, van fer el lliurament de premis als diferents equips i esportistes que han destacat durant l’any 2019.

El Benjamí del Club de Futbol Sala juntament amb el Benjamí, l’Infantil i l’Amateur de l’Escola de Futbol van ser premiats. A nivell individual, van rebre una menció especial els germans Nil i Jan Tohà, campions Escolars de Bàdminton de Catalunya i la Rabab Ouzemmou Ikhlef, campiona de Catalunya Escolar de Cros.

En el decurs de la cerimònia es va fer una exhibició de teles acrobàtiques per part de l’entitat les Ntelades. També es va lliurar un guardó als senyors Albert Lladós i Ferran Muñoz, per la seva destacada trajectòria al Club Futbol Sala i al senyor Oriol Ubach, per quasi 3 dècades com a jugador al Club de Bàsquet.

LLISTA DE GUANYADORS

 

Menció Especial ENTITATS (any 2019) que celebri aniversari o acte per el quan se li pugui concedir un reconeixement especial.

Club Esquí

Lo Podall

Per la seva tasca impulsant la BTT al Pallars.

 

 

Menció Especial (any 2019) Equips que hagin estat campions o finalistes dels Campionats de Catalunya o d’Espanya escolars o de les federacions.

CB Tremp

Infantil Femení Bàsquet

Campiones de Lleida I finalistes de Catalunya, premi a l’equip amb més valors i joc net.

     

 

Menció Especial (any 2019) Equips que hagin estat campions en les competicions o en els campionats provincials escolars o de les federacions

C Futbol Sala

Benjamí Futbol Sala

(Campions de la lliga i copa de Lleida i semifinalista de la Copa Catalunya a Futbol Sala)

Escola Futbol

Benjamí Escola de Futbol

(Campió primera divisió Grup 12)

Infantil Escola de Futbol

 (Campió segona divisió Grup 2)

Amateur Escola de Futbol

 ( Campió 4a Catalana Grup 2)

 

Menció Especial (any 2019) Reconeixement a entitats o empreses que, al llarg dels anys, han col·laborat i han donat suport a l’esport municipal, ja sigui als diferents clubs o a la Regidoria d’Esports.

CB Tremp

Carnisseria Castilló

Per la seva col·laboració al llarg de la historia del club.

 

RELACIÓ D’ESPORTISTES INDIVIDUALS

 

GUANYADORS

 

 

 

Esportista CADET (any 2019)

masculí:

2003/2004

Club Bàsquet

Ramón Brescó Baulies (Cadet, junior, i sènior masculí)

Amb el junior va arribar a la final a quatre de Lleida

 

 

Esportista CADET (any 2019)

femení:

2003/2004

Club Patí Tremp

Núria Alegret Ubach

4ª Classificada Copa Lleida

 

Esportista JUVENIL (any 2019)

masculí:

2000/2001/2002

Club Futbol Sala

Javier Cabana Pérez

Porter menys golejat de Lleida al rebre 11 gols de 23 partits.

 

 

Esportista JUVENIL (any 2019)

femení:

2000/2001/2002

Club Patí

Ares Barri Molina

2ª Classificada Trofeu Ciutat de Mollerussa

7ª Classificada Campionat Provincial Lleida

 

 

 

Esportista SÈNIOR

masculí:

1999 i anteriors

Escola Futbol

Sinbara Sanneh

Peça clau de l’equip, essent l’eix del joc en tots els aspectes.

 

 

Esportista SÈNIOR

femení:

1999 i anteriors

Club Patí

Victòria Colomina Borrell

2ª Classificada Campionat Provincial Lleida

 

Esportista VETERÀ  (majors 35 anys)

masculí:

 

Unió Cilista

Zoilo Muñoz Gutierrez

Jubilat recentment, continua participant en les sortides organitzades pel club tant en BTT com de carretera. Soci del club desde el seu primer any d’existència (1986), ha estat un dels ciclistes més perseverants participant assíduament en les sortides organitzades per aquest.

 

 

Esportista VETERÀ (majors 35 anys)

femení:

 

Lo Podall

Anna Seix Leria

 

 

Menció Especial INDIVIDUALS

Esportista individual que hagi obtingut un resultat meritori

AEE  INS TREMP

Nil Tohà Bafalluy

Jan Tohà Bafalluy

Campionats Escolars de Catalunya de Bàdminton

Campions en dobles masculí Benjamí i Nil també 3r classificat a individual masculí benjamí

Escola Valldeflors

Rabab Ouzemmou Ikhlef

Campiona de Catalunya Escolar de Cros de la categoria Benjamí.

Club Patí

Natàlia Capdevila Porta

6ª Classificada Final Iniciació de patiantge

Escola Futbol

Marc Mendoza Saparra

Màxim Golejador de la lliga primera divisió grup 12 benjamí de futbol sala amb 98 gols

     

 

 

Menció Especial INDIVIDUALS

 

Esportistes que hagin estat campions o finalistes del campionat de Catalunya o d’Espanya escolar o de les federacions

AEE  INS TREMP

Eduard Tohà Bafalluy

Marta Rodrigo Caballol

Campionat Escolar de Catalunya de Bàdminton

2n classificats en el dobles juvenil  mixt

Marta també  2a classificada en el individual juvenil femení

A.E.Ma Immaculada

Aaron Castro Expósito

Ha competit en la final de Catalunya d’escacs, quedant el 20é finalista en la categoria aleví

Óscar Escobosa Diaz (Infantil)

Ha competit en la final de Catalunya d’escacs, quedant 18é finalista

Cristina Palacin García (Infantil)

1a classificada a la final de Catalunya de natació, en la categoria infantil

C Futbol Sala

Alex Torrecillas Esteve

Campió d’Espanya a la selecció catalana en la categoría benjamí

Club Patí

Amal Abouaamir Chibane

Subcampiona de Catalunya Iniciació

Club Patí

Ivette Corominas Martí

1ª Classificada Final Iniciació La Bordeta Categoria C

 

Menció Especial INDIVIDUALS

Tècnics dels equips o dels esportistes individuals, que hagin estat campions en les competicions o campionats provincials escolars o de les federacions, o que hagin estat campions o finalistes dels campionats de Catalunya o d’Espanya escolars o de les federacions, i que participen en competicions d’equip o individuals.

C. Futbol Sala

Alberto Nicolas Garcia

Entrenador de l’equip Benjamí, que arriba a semifinal de Copa Catalunya de futbol sala.

Club Patí

Joan Potrony Tutusaus

Més de 20 anys d’entrenador del club Patí

Escola Futbol

Andres Romero Marulanda

Entrenador de l’equip Benjamí de 1a Divisió Grup 12, Campió de la lliga de futbol

Escola Futbol

Cristòbal Marchal Valenzuela

Campió amb l’equip amateur de 4a Catalana, de futbol

Escola Futbol

Jordi Durany Martinez

Campió amb l’equip Infantil 2a Divisió, de futbol

 

Menció Especial

Reconeixement a les persones que hagin tingut una trajectòria esportiva destacada durant la seva vida, tant com a esportistes, entrenadors, o directius d’entitats.

Unió Ciclista

Josep Ramon Mauri Palomar

Soci i directiu de la junta de la unió ciclista des de la seva fundació, 1986. Tresorer de l’entitat des de 1987 fins 1990, després, 2011 fins a l’actualitat. Durant tot aquest temps ha contribuït amb el seu esforç a que aquesta entitat hagi assolit un cert reconeixement. La seva dedicació en aquestes tasques sempre les ha fet amb rigor, eficàcia i responsabilitat.

Club Futbol Sala

Albert Lladós Fontelles

Capità de l’equip sènior en el que ha jugat 15 anys. Aquest any s’ha retirat

Club Futbol Sala

Ferran Muñoz Elies

Jugador de l’equip sènior en el que ha jugat 8 anys. Aquest any s’ha retirat.

Club Bàsquet

Oriol Ubach Llorens

La seva retirada com a jugador en actiu després de pràcticament tres dècades jugant, reconegut a nivell provincial amb diverses distincions, les seves característiques i aptituds l’han fet jugador clau a tots els equips en els que ha jugat.

Club Patí

Ma. Carmen Varela Magaña

La nominen per tota la bona feina feta durant tots els anys a la junta, tant com a tresorera del Club com a Coordinadora del Campus d’estiu

 

Tremp premia els seus millors esportistes
Comentarios