Aquesta és la relació dels guanyadors d'enguany:
GUANYADORS JOCS FLORALS 2015
PROSA
MOIXERÓ (fins a 7 anys)
Tercer Premi
Títol: L’OGRE
Nom: KEVIN ROMERO
Escola: BAC DE CERDANYA
Segon Premi
Títol: L’ESQUIROL VOLADOR
Nom: IAN POZO
Escola: BAC DE CERDANYA
Primer Premi
Títol: ELS ÀNGELS
Nom: HELENA SÁNCHEZ
Escola: ESCOLA JORDI PERE CERDÀ
CADÍ ( 8 - 9 anys)
Tercer Premi
Títol: EL POBLE COET
Nom: LLORENÇ HUERTAS
Escola: BAC DE CERDANYA
Segon Premi
Títol: ELS JOCS FLORALS
Nom: POL CAVALLER
Escola: BAC DE CERDANYA
Primer Premi
Títol: LA LLUITA PEL VIOLÍ
Nom: MARCO SANTIAGO
Escola: ALFONS I
MUGA (de 10 a 11 anys)
Tercer Premi
Títol: UN FLOC DE NEU POETA
Nom: CLARA FAGES
Escola: VEDRUNA
Segon Premi
Títol: LITTLE JACK
Nom: CARLA ISERN FERRER
Escola: BAC DE CERDANYA
Primer Premi
Títol: ELS TRES DESITJOS
Nom: NATÀLIA PÉREZ
Escola: ALFONS I
PERIC (de 12 a 13 anys)
Tercer Premi
Títol: EL MEU AVI
Nom: POL COSTA
Escola: VEDRUNA
Segon Premi
Títol: L’AMOR IRRACIONAL
Nom: DAVID CAPDEFERRO
Escola: VEDRUNA
Primer Premi
Títol: EL BÉ MÉS GRAN
Nom: MARTÍ FORCADA
PUIGPEDRÓS (de 14 a 15 anys)
Tercer Premi
Títol: LA REPÚBLICA
Nom: QUIM REAL
Escola: VEDRUNA
Segon Premi
Títol: EL VIATGE SECRET DE LA LYRA
Nom: OLGA REGLERO
Primer Premi
Títol: L’AVI DE 15 ANYS
Nom: MARC FORGA
PUIGMAL (de 16 a 18 anys)
Segon Premi
Títol: AIRE
Nom: MARIANA FERREIRA
Primer Premi
Títol: SALTA I VOLA
Nom: ABRIL MONTANÉ
CARLIT ( + 18 anys)
Tercer Premi
Títol: SIMFONIA DE COLOR
Nom: JESUS GONZALEZ
Segon Premi
Títol: NECESSITO RECORDS PER CONTINUAR
Nom: MERCÈ PALAU
Primer Premi
Títol: L’ÚLTIMA IMATGE
Nom: GABRIEL LUPIAÑEZ
POESIA
FLOR NATURAL (fins a 7 anys)
Tercer Premi
Títol: EL CAVALL
Nom: ALVARO DELGADO GARCIA
Escola: SANTA CECÍLIA DE BOLVIR
Segon Premi
Títol: ESTRELLA
Nom: JORDI COSIO
Escola: SANTA CECÍLIA DE BOLVIR
Primer Premi
Títol: LA PILOTA
Nom: TANIT PENA
Escola: BAC DE CERDANYA
FLOR NATURAL (de 8 a 9 anys)
Tercer Premi
Títol: PRIMAVERA
Nom: ANNA PONT
Escola: MARE DE DÉU DE TALLÓ
Segon Premi
Títol: LA PARAULA PERDUDA
Nom: JANA SANCHEZ
Escola: MARE DE DÉU DE TALLÓ
Primer Premi
Títol: TOTA LA MÚSICA
Nom: BRU PROTONY
Escola: MARE DE DÉU DE TALLÓ
FLOR NATURAL (de 10 a 11 anys)
Tercer Premi
Títol: POEMA
Nom: ANNA CERDA
Escola: ESCOLA VEDRUNA
Segon Premi
Títol: LA CUINA
Nom: ESTEL GILABERT
Escola: BAC DE CERDANYA
Primer Premi
Títol: EL VIOLÍ
Nom: FERRAN PLA
Escola: BAC DE CERDANYA
FLOR NATURAL (de 12 a 13 anys)
Tercer Premi
Títol: UN MON MILLOR
Nom: JÚLIA SERRACLARA
Segon Premi
Títol: LA CERDANYA
Nom: ANNA BARREDO
Primer Premi
Títol: ELS LLIBRES
Nom: MIREIA JORDAN
FLOR NATURAL (de 14 a 15 anys)
Tercer Premi
Títol: EL TRANSCURS DEL TEMPS
Nom: SERGI MARTINEZ
Escola: VEDRUNA
Segon Premi
Títol: RES ÉS FÀCIL
Nom: CARLOTA SANTANA-COSP
Escola: VEDRUNA
Primer Premi
Títol: EL CAMÍ DE LA VIDA
Nom: MARC FORGA
Escola:VEDRUNA
FLOR NATURAL (de 16 a 18 anys)
Segon Premi
Títol: LA FELICITAT ÉS VIDA
Nom: ANNA GRAU ROHER
Primer Premi
Títol: RECORDS POST-MORTEM
Nom: ORIOL CANAL PALAU
FLOR NATURAL ( + 18 anys)
Tercer Premi
Títol: MANS FINES, TACTE ASPRE
Nom: CARLES BROSEL OLIU
Segon Premi
Títol: LA MEVA PARAULA
Nom: JOAN AGUILAR CLA
Primer Premi
Títol: PRESONER DELS SOMNIS
Nom: MANEL FIGUERA