Aquest és el llistat dels guanyadors i de les guanyadores en les diverses categories dels Jocs Florals de Cerdanya del 2020.
PROSA
MUGA (6 a 8 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Flor de Neu
Títol: El drac i la princesa
Nom: Irina Salés Dorca
Escola Jaume I Llivia
Segon Premi
Pseudònim: Bruixeta
Títol: ELS 2 PORQUETS I L’ANNA
Nom: Anna Romeu Carol
Escola Jaume I Llivia
Primer Premi
Pseudònim: Conan
Títol: El pagès i la gosseta
Nom: Marc Aluju Gutierrez
Escola Llums del Nord de Puigcerdà
MOIXERÓ ( 8 a 10 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Orquídia
Títol: El cas de la pasta desapareguda
Nom: Isona Martí González
Escola Llums del Nord de Puigcerdà
Segon Premi
Pseudònim: La lluna estel·lar
Títol: No deixis de perseguir els teus somnis
Nom: Rita Isern Juvé
Escola Santa Coloma de Ger
Primer Premi
Pseudònim: Spirit
Títol: La nena màgica amb els animals
Nom: Vega Gil Garcia
Escola Bac de Cerdanya d’Alp
CADÍ (de 10 a 12 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: AsecnirP
Títol: Esteu segurs de que els prínceps sempre salven a les princeses?
Nom: Mireia Pinto Caballero
Escola Mare de Déu de Talló
Segon Premi
Pseudònim: La del serrell
Títol: El viatge de les emocions
Nom: Clara Isern Juvé
Escola Santa Coloma de Ger
Primer Premi
Pseudònim: Alguna persona
Títol: La Zibri i els seus amics de Rarliana
Nom: Quim Crispí Roset
Escola Santa Coloma de Ger
PERIC (de 12 a 14 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: B06
Títol: Per sempre?
Nom: Berta Rigola Riera
Escola Vedruna de Puigcerdà
Segon Premi
Pseudònim: Tokio
Títol: L'estimat Winke
Nom: Lucia Segovia Valverde
Escola Vedruna de Puigcerdà
Primer Premi
Pseudònim: Vancouver
Títol: Somiar és gratis
Nom: Abril Baraldés Rochel
Escola Vedruna de Puigcerdà
PUIGPEDRÓS (de 14 a 15 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Travenya
Títol: Forces de l'infern
Nom: Carla Parejo García
Escola Vedruna de Puigcerdà
Segon Premi
Pseudònim: Bledes ofegades
Títol: I després?
Nom: Cristina Teixidó Cruïlles
Escola Vedruna de Puigcerdà
Primer Premi
Pseudònim: Girasol (solet)
Títol: La carta d'Amina
Nom: Jana Costa Castells
Escola Vedruna de Puigcerdà
PUIGMAL (de 16 a 18 anys)
Primer Premi
Pseudònim: EL CERETÀ
Títol: UN RECORD INCAPAÇ DE DESAPARÈIXER
Nom: Adrià Puerta Lorca
Bellver de Cerdanya
CARLIT ( + 18 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Sam 2019
Títol: Cançó particular
Nom: Mercè Bastida Montaner
LA MOLINA
Segon Premi
Pseudònim: 16.30
Títol: L'últim llençol
Nom: Jesús González Brunet
PUIGCERDÀ
Primer Premi
Pseudònim: Esmolat
Títol: La Laia i l'arbre del mirador de Niula
Nom: Mireia Roset Magdaleno
GER
PROSA “MENCIÓ EDUCACIÓ ESPECIAL”
Tercer Premi
Pseudònim: Pomer
Títol: La Maripili és aquari
Nom: Marisol Navarro Serra
Fundació Adis
Segon Premi
Pseudònim: Mística
Títol: El castell del pantà
Nom: MªCarmen Molina Gutiérrez
Fundació Adis
Primer Premi
Pseudònim: Els 4 herois
Títol: Les aventures dels 4 fantàstics
Nom: César Diaz Peñalver
Fundació Adis
POESIA
FN ÀRNICA (6 a 8 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Doraemon
Títol: M’agrada
Nom: David Ciobanu Armas
Escola Vedruna de Puigcerdà
Segon Premi
Pseudònim: Corvi
Títol: Junts ho conseguirem
Nom: Nora Ramírez Casamajó
Escola Santa Coloma de Ger
Primer Premi
Pseudònim: Ninja
Títol: L’Euga castanya
Nom: Marc Aluju Gutierrez
Escola Llum del Nord de Puigcerdà
FN GENCIANA (de 8 a 10 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Spirit
Títol: PITI TIM
Nom: Vega Gil Garcia
Escola Bac de Cerdanya d’Alp
Segon Premi
Pseudònim: Molly
Títol: Els mesos de l’any
Nom: Sandra Bober Villaró
Escola Bac de Cerdanya d’Alp
Primer Premi
Pseudònim: Lluna
Títol: El monstre del riu Segre
Nom: Ainhoa Fernández Da Costa
Escola Llums del Nord de Puigcerdà
FLOR NATURAL “MENCIÓ ALTA CERDANYA”
Tercer Premi
Pseudònim: Laura
Títol: El violí i la flauta
Nom: Laia Díaz
Escola la Guingueta d’Ix
Segon Premi
Pseudònim: Ari
Títol: Les estacions
Nom: Ariadna Vazquez
Escola d’Oceja
Primer Premi
Pseudònim: Dead Pool
Títol: Dia de neu
Nom: Pau Ferran
Escola la Guingueta d’Ix
FN GRANDALLA (de 10 a 12 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Liv
Títol: L'escola
Nom: Lalís Masdeu Casamitjana
Escola Bac de Cerdanya d’Alp
Segon Premi
Pseudònim: Llangardaix
Títol: Què està passant, món?
Nom: Roc Aniol Sánchez Sánchez
Escola Llums del Nord de Puigcerdà
Primer Premi
Pseudònim: Cabirol
Títol: Una malaltia diferent
Nom: Jana Aluju Gutierrez
Escola Llums del Nord de Puigcerdà
FN MARCÒLIC (de 12 a 14 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Zimbabwe
Títol: La terra
Nom: Martí Cardeña Vila
Escola Vedruna de Puigcerdà
Segon Premi
Pseudònim: Balze
Títol: La meva passió
Nom: Nora Galisteo Barluenga
Escola Vedruna de Puigcerdà
Primer Premi
Pseudònim: Futsal
Títol: Una Persona especial
Nom: Aleix Estanyol Fages
Escola Vedruna de Puigcerdà
FN NERET (de 14 a 16 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Agust D
Títol: Solitud
Nom: Blanca Bagaria Beltrán
Escola Vedruna de Puigcerdà
Segon Premi
Pseudònim: Sol solet
Títol: SHHHHHHH
Nom: Anna Esteve Gallifa
Escola Vedruna de Puigcerdà
Primer Premi
Pseudònim: Lanoiadelsomriure
Títol: En aquell camí
Nom: Aroha Ares Carneiro
Escola Vedruna de Puigcerdà
FN SILENE (de 16 a 18 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Moonlight
Títol: Si vols saber què és el que tinc…
Nom: Dolors Pallarés Rio
PUIGCERDÀ
Segon Premi
Pseudònim: Pere Xic
Títol: Salt cap al no res
Nom: Ferran Pla Guix
URÚS
Primer Premi
Pseudònim: Flor de Neu
Títol: Record
Nom: Marta Alvarez Ros
ALP
FN TORA ( + 18 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Rafael de Pimorent
Títol: Dones d’Aigols a Lanós
Nom: Rafael Casas Barrero
LA TOUR DE CAROL
Segon Premi
Pseudònim: Acontratemps
Títol: SENSACIONS VIRALS
Nom: Assumpta Villaró Buj
ALP
Primer Premi
Pseudònim: Joan Pocapena
Títol: La nostra vall
Nom: Josep Mª Roset de la Iglesia
PUIGCERDÀ
FLOR NATURAL “MENCIÓ EDUCACIÓ ESPECIAL”
Tercer Premi
Pseudònim: Motard
Títol: Coronavirus
Nom: Roger Roura Quiles
Fundació Adis
Segon Premi
Pseudònim: Miquel Pol
Títol: Vida d'un avi
Nom: Moisés Puig Muñiz
Fundació Adis
Primer Premi
Pseudònim: Romeo
Títol: Amor de veritat
Nom: Domingo Delafuente Losceretales
Fundació Adis
D'altra banda, l'ajuntament d'Alp ha publicat, com és tradició, el llibre amb els escrits que van resultar premiats en l'anterior edició.