Buscar
02:01h. Dijous, 08 Desembre de 2016

UNA TRENTENA D’ESPORTISTES URGELLENCS, DE DIFERENTS DISCIPLINES COM L’ESQUÍ NÒRDIC, EL BÀSQUET, L’ESQUÍ DE MUNTANYA, EL KICKBOXING, L’HOQUEI PATINS I EL FUTBOL SALA, HAN REBUT UN OBSEQUI EXCLUSIU PER PART DEL CONSISTORI URGELLENC.

La Seu d'Urgell celebra en plena Festa Major un acte de reconeixement als esportistes de la ciutat

El Servei d'Esports de l'Ajuntament de la Seu d'Urgell va tornar a organitzar pel passat diumenge, 28 d’agost, en plena Festa Major, un acte institucional presidit per l'alcalde de la ciutat, Albert Batalla, i el regidor d'Esports de l'Ajuntament urgellenc, Isidor Alberich, per retre un reconeixement públic a tots aquells esportistes, equips i clubs urgellencs que han assolit resultats rellevants al llarg de la temporada 2015-2016.

Reconeixement Esportistes FM 16
Reconeixement Esportistes FM 16

En aquest acte, que va iniciar a un quart de nou del vespre i va tenir lloc a la sala la Immaculada de la capital alturgellenca, es va retre homenatge a trentena d’esportistes de la Seu. El esportistes i equips homenatjats són els següents:

ESPORTISTA

ESPORT

MÈRIT ASSOLIT

CLUB

GERARD PALOMO

Esquí nòrdic

3r Campionat d’Espanya Sub16 estil lliure.

CEFUC

CESC COLELL

Esquí nòrdic

Campió de Catalunya Sub16

Campió d’Espanya Sub16 estil clàssic i lliure.

CEFUC

MARC COLELL

Esquí nòrdic

Campió de Catalunya Sub12

Segon Copa d’Espanya Sub12 estil clàssic i lliure.

CEFUC

CAROLA VILA

Esquí nòrdic

Campiona de Catalunya Sub18.

NEC la Rabassa

JAUME PUEYO

Esquí nòrdic

3r Campionat de Catalunya Sub16

4t Campionat d’Espanya Sub16 estil clàssic i lliure

CEFUC

JÚLIA PUEYO

Esquí nòrdic

2a Campionat de Catalunya Sub12

5a Campionat d’Espanya Sub12 estil clàssic i 6a estil lliure.

CEFUC

MARC VICENTE

Esquí nòrdic

3r Campionat de Catalunya Sub12

3r Campionat d’Espanya Sub12 estil lliure i 4t estil clàssic.

CEFUC

JAN VICENTE

Esquí nòrdic

3r Campionat Catalunya Sub10

CEFUC

POL VIVES

Bàsquet

Plata Campionat d’Europa U18 Divisió C

Plata Campionat d’Europa Petits Estats

Selecció d’Andorra

JORDI SERRATO

Bàsquet

Plata Campionat d’Europa U18 Divisió C

Selecció d’Andorra

MÍRIAM MARTÍNEZ

Esquí muntanya

Campiona Catalunya Sub23 de Cronoescalada

2a Catalunya Absoluta de Cronoescalada

3a Campionat d’Espanya Sub23 de Cronoescalada

Centre Excursionista PONSTICÀ

JORDI ALÍS

Esquí muntanya

Campió Catalunya Sub23 de Cronoescalada

2n Catalunya Absolut de Cronoescalada

3r Campionat Espanya Sub23 Esprints

UEU

MARC PUENTE

Kickboxing

CEKT Campió de Catalunya Amateur -63Kg

Club Esportiu ESQUITX

EZEQUIEL GONZALEZ

Kickboxing

CEKT Bronze Campionat Espanya Amateur -81Kg

Or Campionat del Món Amateur -81Kg

HOOK SCHOOL

POL BESOLÍ

Hoquei Patins

Subcampió Catalunya Infantil

Subcampió d’Espanya Infantil

ICG LLEIDA LLISTA

JORDI BADIA

Hoquei Patins

Subcampió Catalunya Infantil

Subcampió Espanya Infantil

Campió Espanya Seleccions Autonòmiques Sub17

ICG LLEIDA LLISTA i

Selecció de Catalunya

CASTELLCIUTAT CF

Futbol Sala

Campió Primera Catalana

CASTELLCIUTAT CF

 

Dos actes conjunts d'agraïment a l'any

Recordem que el passat mes de gener es va celebrar el primer acte de reconeixement dels dos que l'Ajuntament de la Seu ha instaurat anualment. L’acte d’aquest diumenge de Festa Major va ser ja el segon d’enguany i va servir per celebrar les fites esportives de final de temporada aconseguides pels urgellencs i urgellenques.