21.11.2018 |
Viure als Pirineus

550 CORREDORS VAN PARTICIPAR EN UNA NOVA EDICIÓ DE LA PROVA ARANESA

Jordi García i Marta Cester guanyen la XXII edició de la "Cursa dels 15 pobles" amb 550 participants

Carlos Llerandi i Josune Vilumbrales aconsegueixen la victòria en el III Trofeu Arturo Riba, cursa de 11 km.

XXII edició de la "Cursa dels 15 pobles"
XXII edició de la "Cursa dels 15 pobles"
Jordi García i Marta Cester guanyen la XXII edició de la "Cursa dels 15 pobles" amb 550 participants

Més de 550 corredors van participar, ahir, diumenge 26 d'agost, en la XXII edició de la Cursa dels 15 pobles, organitzada per l'Associació de Voluntaris Val d'Aran i amb la col·laboració del Conselh Generau d'Aran, Ajuntament de Vielha i Mijaran i Diputació de Lleida, a més de la resta d'Ajuntaments i Entitats Municipals Descentralitzades per on es desenvolupa la Carrera.

La Corsa i Caminada des 15 Pobles és ja una activitat esportiva consolidada que des dels seus orígens busca, a través d'aquesta prova, la recuperació dels antics camins i les vies de comunicació entre els pobles pirinencs, passant a formar part del patrimoni natural i també històric de la Vall d'Aran.

Els recorreguts van transcórrer pels diferents pobles de la zona del Baix i Mig Aran, amb inici a Es Bòrdes i final a Vielha. La cursa XIX Trofeu Roland Gine- Carrera Juvenil de 5 km es va disputar des de Montcorbau fins a Vielha.

L'acte de lliurament de premis va comptar amb la presència de la conselhèra de Torisme i Desvolopament Economic, Anna Díaz, a més d'altres autoritats polítiques del territori.

CLASSIFICACIONS "XXII Cursa dels 15 pobles":

CARRERA 21 km:

Carrera 21,50 km: 1300m de pujada i 1200 de baixada.
Categoria masculina
1. Jordi Garcia Ruiz - 1h 45min
2. Xavier Sahuquillo Falco - 1h 46min
3. Javier Mora Aranda - 1h 47min

Categoria femenina
1. Marta Cester Farré - 2h 09min
2. Veronica Saragossa Perez - 2h 13min
3. Maria De La Torre Celades - 2h 30min
 
III Trofeu Arturo Riba - Cursa 11 Km
Cursa de 11,20 km. Desnivell acumulat positiu 520 m.
Categoria masculina:
1. Carlos Llerandi Lavandera - 55min 16seg
2. Tito Pueyo Farrero - 57min 03seg
3. Modest Fernandez Llopart - 59min 00seg

Categoria femenina:
1. Josune Vilumbrales Bueno - 1h 08,13min
2. Noelia Fons Murillo - 1h 08,40min
3. Maria Majadas - 1h 12min
 
 XVIII Trofeu Roland Gine- Carrera Juvenil

Cursa Juvenil de muntanya de curt recorregut. 5Km, 200 m de baixada.

Categoria masculina:
1. David Muñoz Jimenez - 20 min 13seg
2. Jonatan Oreiro - 20 min 13seg
3. Marc Ubeira Cierco - 20 min 18seg

Categoria femenina:
1. Abril Bosch Rovira - 24min 11seg
2. Jara Beso - 28min 03seg
3. Maialen Ros Azanza - 29min 36seg
 
Podeu consultar les classificacions a: www.corsa15pobles.org

Comentarios