19.08.2018 |
Viure als Pirineus

Els futurs cracs

La Seu d’Urgell ha homenatjat 39 esportistes de la ciutat pels èxits obtinguts durant l’any 2017

Imatge dels esportistes homenatjats
Imatge dels esportistes homenatjats

Aquest divendres al vespre la sala la Immaculada de la Seu d’Urgell ha acollit la gala de reconeixement públic a 39 esportistes que han assolit resultats rellevants al llarg de l’any 2017. Els homenatjats han rebut a mans del regidor d’Esports de l’Ajuntament urgellenc, Isidor Alberich, una samarreta commemorativa, exclusiva per l’ocasió.

En la seva intervenció, just abans de lliurar els obsequis a cadascun dels atletes, Alberich ha volgut mostrat la seva satisfacció en nom de la Corporació municipal: “Que avui us presentem fins a 39 atletes, la majoria molt joves, i de quatre modalitats esportives, demostra que la nostra ciutat viu i batega amb l’esport. Hi ha esportistes de primeríssim nivell però també molta gent jove que treballa a diari emmirallant-se en aquests i somiant arribar el més amunt possible”.

El regidor d’Esports ha remarcat també que amb la celebració d’una gala com aquesta “l’Ajuntament de la Seu vol contribuir a fer realitat aquests somnis, donant suport a l’enorme tasca que fan els clubs a través dels seus entrenadors i directius, i a l’esforç que sovint fan les famílies d’aquests futurs cracs”.

Isidor Alberich ha finalitzat la seva intervenció tot donant les gràcies a tots per la feina realitzada i els ha felicitat pels excel·lents resultats que s’han posat de manifest aquest vespre.

El esportistes i equips homenatjats són els següents:

 

ESPORTISTA

ESPORT

MÈRIT ASSOLIT

CLUB

 

LULAN MOYANO I ENRIC PORTA

Patinatge

3rs Campionat d’Espanya Parelles

CHPA CADÍ LA SEU D’URGELL

 

NOEMÍ ISLA

Patinatge

3a Campionat d’Espanya Individual

CHPA CADI LA SEU D’URGELL

 

LAIA PI

Trial

Campiona de Catalunya

 

 

YLENIA JIMENEZ

Karate

Campiona de Catalunya Kata Aleví

KARATE TRADICIONAL PIRINEUS

 

ANDREA SEIJAS

Karate

3a Ct. de Catalunya Kata Infantil

KARATE TRADICIONAL PIRINEUS

 

GERARD GOMBAU

Karate

Campió de Catalunya Kata Cadet

3r Ct de Catalunya Kumite Cadet

KARATE TRADICIONAL PIRINEUS

 

JOEL BAÑERES

Karate

3r Ct de Catalunya Kata Sub21

KARATE TRADICIONAL PIRINEUS

 

JAN VICENTE

Piragüisme

Campió de Catalunya C1 K1 Benjamí

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

JAUME AGUILERA

Piragüisme

2n Ct de Catalunya K1 Aleví

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

INÉS FERNANDEZ

Piragüisme

Campiona de Catalunya C1 Aleví

2a Ct de Catalunya K1 Aleví

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

MARC VICENTE

Piragüisme

Campió de Catalunya K1 i C1 Aleví

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

MARIONA GARRETA

Piragüisme

3a Ct de Catalunya C1 Infantil

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

NARCÍS TINTORER

Piragüisme

2n Ct de Catalunya K1 Infantil

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

JÚLIA PUEYO

Piragüisme

2a Ct de Catalunya C1 Infantil

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

AINA FERRER

Piragüisme

Campiona de Catalunya C1 Infantil

2a Ct d’Espanya K1 i C1 Infantil

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

NOEMÍ FONT

Piragüisme

Campiona d’Espanya K1 i C1 Infantil

Campiona de Catalunya K1 Infantil

2a Ct de Catalunya C1 Infantil

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

MANEL CONTRERAS

Piragüisme

Campió d’Espanya i Campió de Catalunya K1 i C1 Infantil

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

ARNAU FENÉS

Piragüisme

3r Ct de Catalunya K1 Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

ADRIÀ MOYANO

Piragüisme

2n Ct de Catalunya K1 Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

MARIA VIDAL

Piragüisme

2a Ct de Catalunya C1 Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

VALENTINA TORRAS

Piragüisme

Campiona de Catalunya K1 i C1 Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

ANNA BARROSO

Piragüisme

3a Ct d’Espanya K1 Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

CARLA CARRILLO

Piragüisme

3a Ct d’Espanya C1 Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

PAU ETXANIZ

Piragüisme

Campió d’Espanya K1

Campió de Catalunya K1 i C1 Cadet

2n Ct d’Espanya C1 Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

OSCAR SERRA

Piragüisme

2n Ct de Catalunya K1 Júnior

3r Ct de Catalunya C1 Júnior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

POL BERENGUER

Piragüisme

Campió de Catalunya C1 Júnior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

FERRAN ROMERO

Piragüisme

Campió de Catalunya K1 Júnior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

POL VIDAL

Piragüisme

3r Ct de Catalunya C1 Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

ISABEL TRAVÉ

Piragüisme

3a Ct de Catalunya K1 Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

 

 

...

Comentarios