19.10.2019 |
Viure als Pirineus

Homenatge de reconeixement a esportistes i clubs urgellencs

Una quinzena d’esportistes rebran aquest diumenge de Festa Major un obsequi exclusiu per part de l’Ajuntament de la Seu d’Urgell.  

Reconeixement esportistes urgellencs
Reconeixement esportistes urgellencs
Homenatge de reconeixement a esportistes i clubs urgellencs

El Servei d'Esports de l'Ajuntament de la Seu d'Urgell torna a celebrar aquest diumenge 26 d’agost, en plena Festa Major, un acte institucional presidit per l'alcalde de la ciutat, Albert Batalla, i el regidor d'Esports de l'Ajuntament urgellenc, Isidor Alberich, per retre un reconeixement públic als i les esportistes i clubs urgellencs que han assolit resultats rellevants al llarg de la temporada 2017-2018.

En aquest acte, que s'iniciarà a un quart de nou del vespre a la sala la Immaculada de la capital alturgellenca, es retrà homenatge a tretze esportistes i a un club esportiu de la Seu, que són els següents:

ESPORTISTA ESPORT MÈRIT ASSOLIT CLUB
URBAN SPORT LA SEU Pàdel Ascens a Primera Divisió Catalana URBAN SPORT LA SEU
GORKA LOPEZ Motociclisme Campió Catalunya Associació Nacional de Pilots Amateur MaxiGP220 ESCOLA LORENZO LLEIDA
SERGI SERRATO Bàsquet  Campió Europa C U16
MVP Europeu C U16
SELECCIÓ ANDORRANA
MARÇAL GABARRÓ Esquí de Fons Campió Catalunya Relleus U12
4t Ct. Espanya estil Lliure U12
5è Ct. Espanya estil Clàssic U12
CEFUC
MARC VICENTE Esquí de Fons Campió Catalunya Relleus U14 CEFUC
MARC COLELL Esquí de Fons Campió Espanya estil Clàssic U14
3r Ct. Espanya estil Lliure U14
Campió Catalunya Relleus U14
CEFUC
JÚLIA PUEYO Esquí de Fons 2a Ct. Espanya estil Lliure U16
3a Ct. Espanya estil Clàssic U16
CEFUC
GERARD PALOMO Esquí de Fons 3r Ct. Espanya estil Clàssic U18
4t Ct. Espanya estil Lliure U18
Top 30 Copa Europa de St. Ulrich, Baqueira Beret i Cogne
CEFUC
CESC COLELL Esquí de Fons 2n Ct. Espanya Sprint U18
2n Ct. Espanya estil Clàssic U18
2n Ct. Espanya estil Lliure U18
Top 50 Copa Europa de St. Ulrich, Baqueira Beret i Campra
CEFUC
JAUME PUEYO Esquí de Fons

Campió Espanya Sprint U18
Campió Espanya estil Clàssic U18
Campió Espanya estil Lliure U18
Campió Catalunya U18
Top 45 Copa Europa Baqueira Beret i Cogne

CEFUC
SARA EROLA  Esquí de Fons Campiona Catalunya U20 CEFUC
GUILLEM SANCHEZ Esquí de Fons 3r Ct. Espanya estil Lliure U20 CEFUC
JORDI ALÍS Curses i esquí de muntanya Campió Catalunya Vertical U23
2n Ct. Catalunya Individual Esquí Mun.
2n Ct. Catalunya Vertical Esquí Mun.
Campió Vertical i Sprint Mt. Gangshika ISMF Asian Series Esquí Mun.
CERDANYA SKIMO TEAM
CAROLA VILA Esquí de Fons Campiona Espanya 10km estil Lliure
Campiona Catalunya 10km estil Lliure
Top 10 Copa Europa Júnior Premanon
Top 25 Mundial Júnior 10km estil Lliure
17a Ranking FIS ‘99
NATURLANDIA

 

Comentarios