El Servei d'Esports de l'Ajuntament de la Seu d'Urgell torna a organitzar per aquest diumenge, 27 d’agost, en plena Festa Major, un acte institucional presidit per l'alcalde de la ciutat, Albert Batalla, i el regidor d'Esports de l'Ajuntament urgellenc, Isidor Alberich, per retre un reconeixement públic a tots aquells esportistes i clubs urgellencs que han assolit resultats rellevants al llarg de la temporada 2016-2017.
En aquest acte, que s'iniciarà a un quart de nou del vespre a la sala la Immaculada de la capital alturgellenca, es retrà homenatge a una vintena d’esportistes i dos clubs esportius de la Seu. El esportistes i equips homenatjats són els següents:
ESPORTISTA |
ESPORT |
MÈRIT ASSOLIT |
CLUB |
---|---|---|---|
URBAN SPORT PADEL CLUB LA SEU |
Pàdel |
Ascens a Segona Categoria Lleida |
|
LA SEU D’URGELL FC |
Futbol |
Ascens a Tercera Catalana |
|
JAN VICENTE |
Esquí nòrdic |
Campió Catalunya U10 |
CEFUC |
MARC COLELL |
Esquí nòrdic |
Campió Espanya estil clàssic U12 Campió Catalunya U12 Subcampió Espanya esprint U12 Subcampió Catalunya relleus U12 |
CEFUC |
MARC VICENTE |
Esquí nòrdic |
Subcampió Catalunya relleus U12 3r Campionat Catalunya U12 |
CEFUC |
MARÇAL GABARRÓ |
Esquí nòrdic |
Subcampió Catalunya relleus U12 |
CEFUC |
BIEL BALCELLS |
Esquí nòrdic |
Subcampió Catalunya relleus U12 |
CEFUC |
JÚLIA PUEYO |
Esquí nòrdic |
Subcampiona Catalunya relleus U14 |
CEFUC |
BERNAT GABARRÓ |
Esquí nòrdic |
Subcampió Catalunya U14 3r C. Espanya estil clàssic U14 |
CEFUC |
JAUME PUEYO |
Esquí nòrdic |
Campió Catalunya U16 Campió Espanya esprint i clàssic U16 Subcampió Espanya lliure U16 |
CEFUC |
SARA EROLA |
Esquí nòrdic |
3a Campionat Catalunya U18 |
CEFUC |
GERARD PALOMO |
Esquí nòrdic |
Campió Catalunya U18 3r C. Espanya lliure U18 |
CEFUC |
JORDI MAJORAL |
Esquí nòrdic |
Campió Catalunya U20 3r C. Catalunya relleus U20 3r C. Espanya esprint, clàssic i lliure U20 |
CEFUC |
CESC COLELL |
Esquí nòrdic |
Campió Espanya lliure U18 Subcampió Catalunya U18 3r C. Catalunya clàssic U18 |
CEFUC |
CAROLA VILA |
Esquí nòrdic |
1a C.Espanya lliure 1a C. Espanya relleus |
NEC la Rabassa - Naturlandia |
MÍRIAM MARTÍNEZ |
Esquí muntanya |
Subcampiona Catalunya Sub23 de Cronoescalada 3a Catalunya Absoluta de Cronoescalada 3a Campionat d’Espanya Sub23 de Cronoescalada |
Centre Excursionista PONSTICÀ |
JOSU FÀBREGA |
Jiu Jitsu |
Campió Catalunya AEJJB |
JIU JITSU HIKARI LA SEU |
OLGA RODRÍGUEZ |
Jiu Jitsu |
Campiona Espanya AEJJB Subcampiona Catalunya AEJJB |
JIU JITSU HIKARI LA SEU |
JORDI PONS |
Hoquei Patins |
Subcampió Europa U17 |
Selecció Espanyola |