15.08.2020 |
Viure als Pirineus

Alp celebra els seus Jocs Florals més participatius

A continuació publiquem la relació dels guanyadors dels Jocs Florals d'enguany i aprofitem, evidentment, per felicitar els guanyadors, molt especialment als nens i nenes que amb tanta il·lusió s'hi presenten i participen en aquest magnífic certamen literari.

Els Jocs Florals que es fan a Alp són una referència al país.
Els Jocs Florals que es fan a Alp són una referència al país.
Alp celebra els seus Jocs Florals més participatius

Aquesta és la relació dels guanyadors d'enguany:

GUANYADORS JOCS FLORALS 2015

PROSA

MOIXERÓ (fins a 7 anys)

Tercer Premi

Títol: L’OGRE

Nom: KEVIN ROMERO

Escola: BAC DE CERDANYA

Segon Premi

Títol: L’ESQUIROL VOLADOR

Nom: IAN POZO

Escola: BAC DE CERDANYA

Primer Premi

Títol: ELS ÀNGELS

Nom: HELENA SÁNCHEZ

Escola: ESCOLA JORDI PERE CERDÀ

CADÍ ( 8 - 9 anys)

Tercer Premi

Títol: EL POBLE COET

Nom: LLORENÇ HUERTAS

Escola: BAC DE CERDANYA

Segon Premi

Títol: ELS JOCS FLORALS

Nom: POL CAVALLER

Escola: BAC DE CERDANYA

Primer Premi

Títol: LA LLUITA PEL VIOLÍ

Nom: MARCO SANTIAGO

Escola: ALFONS I

MUGA (de 10 a 11 anys)

Tercer Premi

Títol: UN FLOC DE NEU POETA

Nom: CLARA FAGES

Escola: VEDRUNA

Segon Premi

Títol: LITTLE JACK

Nom: CARLA  ISERN FERRER

Escola: BAC DE CERDANYA

Primer Premi

Títol: ELS TRES DESITJOS

Nom: NATÀLIA PÉREZ

Escola: ALFONS I

PERIC (de 12 a 13 anys)

Tercer Premi

Títol: EL MEU AVI

Nom: POL COSTA

Escola: VEDRUNA

Segon Premi

Títol: L’AMOR IRRACIONAL

Nom: DAVID CAPDEFERRO

Escola: VEDRUNA

Primer Premi

Títol: EL BÉ MÉS GRAN

Nom: MARTÍ FORCADA

PUIGPEDRÓS (de 14 a 15 anys)

Tercer Premi

Títol: LA REPÚBLICA

Nom: QUIM REAL

Escola: VEDRUNA

Segon Premi

Títol:  EL VIATGE SECRET DE LA LYRA

Nom: OLGA REGLERO

Primer Premi

Títol: L’AVI DE 15 ANYS

Nom: MARC FORGA

PUIGMAL (de 16 a 18 anys)

Segon Premi

Títol: AIRE

Nom: MARIANA FERREIRA

Primer Premi

Títol: SALTA I VOLA

Nom: ABRIL MONTANÉ

CARLIT ( + 18 anys)

Tercer Premi

Títol: SIMFONIA DE COLOR

Nom: JESUS GONZALEZ

Segon Premi

Títol: NECESSITO RECORDS PER CONTINUAR

Nom: MERCÈ PALAU

Primer Premi

Títol: L’ÚLTIMA IMATGE

Nom: GABRIEL LUPIAÑEZ

POESIA

FLOR NATURAL (fins a 7 anys)

Tercer Premi

Títol: EL CAVALL

Nom: ALVARO DELGADO GARCIA

Escola: SANTA CECÍLIA DE BOLVIR

Segon Premi

Títol: ESTRELLA

Nom: JORDI COSIO

Escola: SANTA CECÍLIA DE BOLVIR

Primer Premi

Títol: LA PILOTA

Nom: TANIT PENA

Escola: BAC DE CERDANYA

FLOR NATURAL (de  8 a 9 anys)

Tercer Premi

Títol: PRIMAVERA

Nom: ANNA PONT

Escola: MARE DE DÉU DE TALLÓ

Segon Premi

Títol: LA PARAULA PERDUDA

Nom: JANA SANCHEZ

Escola: MARE DE DÉU DE TALLÓ

Primer Premi

Títol: TOTA LA MÚSICA

Nom: BRU PROTONY

Escola: MARE DE DÉU DE TALLÓ

FLOR NATURAL (de  10 a 11 anys)

Tercer Premi

Títol: POEMA

Nom: ANNA CERDA

Escola: ESCOLA VEDRUNA

Segon Premi

Títol:  LA CUINA

Nom: ESTEL GILABERT

Escola: BAC DE CERDANYA

Primer Premi

Títol: EL VIOLÍ

Nom: FERRAN PLA

Escola: BAC DE CERDANYA

FLOR NATURAL (de  12 a 13 anys)

Tercer Premi

Títol: UN MON MILLOR

Nom:  JÚLIA SERRACLARA

Segon Premi

Títol:  LA CERDANYA

Nom: ANNA BARREDO

Primer Premi

Títol:  ELS LLIBRES

Nom: MIREIA JORDAN

FLOR NATURAL (de  14 a 15 anys)

Tercer Premi

Títol: EL TRANSCURS DEL TEMPS

Nom:  SERGI MARTINEZ

Escola: VEDRUNA

Segon Premi

Títol: RES ÉS FÀCIL

Nom: CARLOTA SANTANA-COSP

Escola: VEDRUNA

Primer Premi

Títol: EL CAMÍ DE LA VIDA

Nom: MARC FORGA

Escola:VEDRUNA

FLOR NATURAL (de  16 a 18 anys)

Segon Premi

Títol:  LA FELICITAT ÉS VIDA

Nom: ANNA GRAU ROHER

Primer Premi

Títol:  RECORDS POST-MORTEM

Nom: ORIOL CANAL PALAU

FLOR NATURAL ( + 18 anys)

Tercer Premi

Títol: MANS FINES, TACTE ASPRE

Nom: CARLES BROSEL OLIU

Segon Premi

Títol: LA MEVA PARAULA

Nom: JOAN AGUILAR CLA

Primer Premi

Títol: PRESONER DELS SOMNIS

Nom: MANEL FIGUERA

Alp celebra els seus Jocs Florals més participatius
Comentarios