21.11.2018 |
Viure als Pirineus

13 esportistes urgellencs reben el reconeixement de l’Ajuntament de la Seu d’Urgell pels èxits assolits en la darrera temporada

Ahir al vespre va tenir lloc en plena celebració de la Festa Major de la Seu d’Urgell l’acte institucional de reconeixement a 13 esportistes i a 1 club urgellenc que han assolit resultats rellevants al llarg de la temporada 2017-2018. 

13 esportistes urgellencs reben el reconeixement de l’Ajuntament de la Seu d’Urgell pels èxits assolits en la darrera temporada
13 esportistes urgellencs reben el reconeixement de l’Ajuntament de la Seu d’Urgell pels èxits assolits en la darrera temporada
13 esportistes urgellencs reben el reconeixement de l’Ajuntament de la Seu d’Urgell pels èxits assolits en la darrera temporada

En aquest homenatge, presidit per l'alcalde de la ciutat, Albert Batalla, i el regidor d'Esports de l'Ajuntament urgellenc, Isidor Alberich, es van reconèixer les modalitats esportives de pàdel, motociclisme, bàsquet, esquí de fons i curses i esquí de muntanya. 

ESPORTISTA ESPORT MÈRIT ASSOLIT CLUB
URBAN SPORT LA SEU Pàdel Ascens a Primera Divisió Catalana URBAN SPORT LA SEU
GORKA LOPEZ Motociclisme Campió Catalunya Associació Nacional de Pilots Amateur MaxiGP220 ESCOLA LORENZO LLEIDA
SERGI SERRATO Bàsquet

Campió Europa C U16

MVP Europeu C U16

SELECCIÓ ANDORRANA
MARÇAL GABARRÓ Esquí de Fons

Campió Catalunya Relleus U12

4t Ct. Espanya estil Lliure U12

5è Ct. Espanya estil Clàssic U12

CEFUC
MARC VICENTE Esquí de Fons Campió Catalunya Relleus U14 CEFUC
MARC COLELL Esquí de Fons

Campió Espanya estil Clàssic U14

3r Ct. Espanya estil Lliure U14

Campió Catalunya Relleus U14

CEFUC
JÚLIA PUEYO Esquí de Fons

2a Ct. Espanya estil Lliure U16

3a Ct. Espanya estil Clàssic U16

CEFUC
GERARD PALOMO Esquí de Fons

3r Ct. Espanya estil Clàssic U18

4t Ct. Espanya estil Lliure U18

Top 30 Copa Europa de St. Ulrich, Baqueira Beret i Cogne

CEFUC
CESC COLELL Esquí de Fons

2n Ct. Espanya Sprint U18

2n Ct. Espanya estil Clàssic U18

2n Ct. Espanya estil Lliure U18

Top 50 Copa Europa de St. Ulrich, Baqueira Beret i Campra

CEFUC
JAUME PUEYO Esquí de Fons

Campió Espanya Sprint U18

Campió Espanya estil Clàssic U18

Campió Espanya estil Lliure U18

Campió Catalunya U18

Top 45 Copa Europa Baqueira Beret i Cogne

CEFUC
SARA EROLA Esquí de Fons Campiona Catalunya U20 CEFUC
GUILLEM SANCHEZ Esquí de Fons 3r Ct. Espanya estil Lliure U20 CEFUC
JORDI ALÍS Curses i esquí de muntanya

Campió Catalunya Vertical U23

2n Ct. Catalunya Individual Esquí Mun.

2n Ct. Catalunya Vertical Esquí Mun.

Campió Vertical i Sprint Mt. Gangshika

ISMF Asian Series Esquí Mun.

CERDANYA SKIMO TEAM
CAROLA VILA Esquí de Fons

Campiona Espanya 10km estil Lliure

Campiona Catalunya 10km estil Lliure

Top 10 Copa Europa Júnior Premanon

Top 25 Mundial Júnior 10km estil Lliure

17a Ranking FIS ‘99

NATURLANDIA

 

Comentarios