10:59h. Dijous, 29 Juny de 2017

La Seu homenatja a 39 esportistes urgellencs

L’acte va tenir lloc aquest divendres al vespre a la sala la Immaculada on els homenatjats, 4 karatekes, 1 patinadora i 34 piragüistes, han rebut un obsequi per part del consistori urgellenc. 

Els 39 esportistes homenatjats.
Els 39 esportistes homenatjats.

El passat divendres la sala la Immaculada de la Seu d’Urgell va acollir la gala de reconeixement públic a una trentena d’esportistes, equips i clubs urgellencs que han assolit resultats rellevants al llarg de l’any 2016. Els homenatjats van rebre a mans de l’alcalde de la ciutat, Albert Batalla, i el regidor d’Esports de l’Ajuntament urgellenc, Isidor Alberich, una samarreta commemorativa, exclusiva per l’ocasió.

En aquest acte també es va voler recordar a la figura de Pere Framis, membre del Club Cadí Canoe Kayak i un dels urgellencs que més han fet pel piragüisme a la Seu d’Urgell, que malauradament ens va deixar fa uns mesos.

El esportistes i equips homenatjats són els següents:

ESPORTISTA

ESPORT

MÈRIT ASSOLIT

CLUB

ANDREA SEIJAS

Karate

3a Ct. Catalunya

KARATE KOBUDO TRADICIONAL PIRINEUS

BERNAT VILÀ

Karate

3r Ct. Catalunya i 1/4 final Ct. Espanya

KARATE KOBUDO TRADICIONAL PIRINEUS

GERARD GOMBAU

Karate

3r Ct. Catalunya i 1/8 final Ct. Espanya

KARATE KOBUDO TRADICIONAL PIRINEUS

JOEL BAÑERES

Karate

Subcampió de Catalunya

KARATE KOBUDO TRADICIONAL PIRINEUS

NOEMÍ ISLA

Patinatge

Subcampiona Catalunya Lliure, 7a Ct. Espanya i 7a Copa Alemanya

CHPA CADÍ

JAN VICENTE

Piragüisme

Campió Catalunya benjamí C1 i K1

CADÍ CANÖE KAYAK

MÍRIAM ALBERTON

Piragüisme

3a Catalunya aleví K1

CADÍ CANÖE KAYAK

JÚLIA PUEYO

Piragüisme

Campiona Catalunya aleví C1 i subcampiona Catalunya K1

CADÍ CANÖE KAYAK

MARIONA GARRETA

Piragüisme

Campiona Catalunya aleví K1 i subcampiona Catalunya C1

CADÍ CANÖE KAYAK

MARC VICENTE

Piragüisme

Campió Catalunya aleví C1

CADÍ CANÖE KAYAK

MANEL CONTRERAS

Piragüisme

Campió Catalunya aleví K1

CADÍ CANÖE KAYAK

NORBERT AGUILERA

Piragüisme

3r Catalunya infantil C1

CADÍ CANÖE KAYAK

VALENTINA TORRAS

Piragüisme

3a Catalunya infantil K1

CADÍ CANÖE KAYAK

ADRIÀ HERREROS

Piragüisme

Subcampió Catalunya infantil K1

CADÍ CANÖE KAYAK

AINA FERRER

Piragüisme

Subcampiona Espanya infantil C1, 3a Espanya K1 i subcampiona Catalunya C1 i K1

CADÍ CANÖE KAYAK

NOEMÍ FONT

Piragüisme

Campiona d’Espanya i Catalunya infantil C1 i K1.

CADÍ CANÖE KAYAK

FERAN ROMERO

Piragüisme

3r Catalunya cadet K1

CADÍ CANÖE KAYAK

POL BERENGUER

Piragüisme

3r Catalunya cadet C1

CADÍ CANÖE KAYAK

MARIA BARROSO

Piragüisme

3a Catalunya cadet C1

CADÍ CANÖE KAYAK

ALBA ALBINYÀ

Piragüisme

3a Catalunya cadet K1

CADÍ CANÖE KAYAK

CARLA CARRILLO

Piragüisme

Campiona Catalunya cadet C1 i subcampiona Catalunya K1

CADÍ CANÖE KAYAK

ADRIÀ MOYANO

Piragüisme

3r Espanya i subcampió Catalunya cadet K1

CADÍ CANÖE KAYAK

MARIA VIDAL

Piragüisme

3a Espanya cadet C1

CADÍ CANÖE KAYAK

ANNA BARROSO

Piragüisme

Subcampiona Espanya cadet C1, campiona Catalunya K1 i subcampiona Catalunya C1

CADÍ CANÖE KAYAK

PAU ETXANIZ

Piragüisme

Campió Espanya cadet K1 i 3r Espanya C1

CADÍ CANÖE KAYAK

MIQUEL TRAVÉ

Piragüisme

Campió ECA Cup U16 C1, 9è Europeu júnior C1, campió Espanya cadet C1, subcampió Espanya K1 i campió Catalunya C1 i K1

CADÍ CANÖE KAYAK

ALDARA COUSILLAS

Piragüisme

3a Catalunya júnior K1

CADÍ CANÖE KAYAK

KLAUS MOLANO

Piragüisme

Campió Catalunya júnior K1

CADÍ CANÖE KAYAK

LAURA PELLICER

Piragüisme

3a Espanya júnior C1, campiona Catalunya C1 i subcampiona Catalunya K1

CADÍ CANÖE KAYAK

NIL GARCIA

Piragüisme

Subcampió Europa per equips K1, 3r Espanya júnior K1.

CADÍ CANÖE KAYAK

MÒNICA DÒRIA

Piragüisme

Campiona ECA Cup U18 C1, campiona Espanya júnior C1, 3a ECA Cup U18 K1 i 3a Espanya K1.

CADÍ CANÖE KAYAK

CRISTIAN TOBÍO

Piragüisme

Subcampió Catalunya sènior C1 i 3r Catalunya K1

CADÍ CANÖE KAYAK

MARC MORAGUES

Piragüisme

Subcampió Catalunya sènior K1

CADÍ CANÖE KAYAK

ISABEL TRAVÉ

Piragüisme

Campiona Catalunya sènior K1 i subcampiona Catalunya C1.

CADÍ CANÖE KAYAK

JORDI CADENA

Piragüisme

3r Mundial U23 per equips K1, subcampió Espanya sènior K1 i campió Catalunya K1.

CADÍ CANÖE KAYAK

CARLES JUANMARTÍ

Piragüisme

Campió Espanya veterans K1.

CADÍ CANÖE KAYAK

MARTA MARTÍNEZ

Piragüisme

7a Copa del Món Praga K1, 8a Copa del Món de la Seu K1 i 3a Campionat Espanya sènior K1.

CADÍ CANÖE KAYAK

ANNEBEL VAN DER KNIFF

Piragüisme

Subcampiona Europa U23 per equips C1 i subcampiona Espanya sènior C1

CADÍ CANÖE KAYAK

NÚRIA VILARRUBLA

Piragüisme

Campiona Europa Absoluta C1, 1a Copa del Món de la Seu C1, 3a Copa del Món de Pau C1 i campiona Espanya sènior C1 i K1.

CADÍ CANÖE KAYAK