23:51h. Dilluns, 24 d'Abril de 2017

La Molina acull els Campionats de Catalunya d’Esquí Alpí Infantil

Aproximadament 230 esportistes prendran part d’aquesta prova que decidirà qui són els millors corredors de les categories U14 i U16 de les diferents modalitats alpines.

Una esquiadora a les pistes de Port Anié
Una esquiadora a les pistes de Port Anié

Les categories infantils d’esquí alpí es donaran cita del 8 al 10 d’abril a l’estació d’esquí La Molina per disputar els Campionats de Catalunya d’Esquí Alpí Infantil.

Aproximadament 230 esportistes prendran part d’aquesta prova que decidirà qui són els millors corredors de les categories U14 i U16 de les diferents modalitats alpines. A més, la cita esportiva serà puntuable per a la 34a Lliga Catalana Infantil de la disciplina. 

La pista Torrent Negre serà l’encarregada d’acollir als corredors que disputaran un gegant a dues mànegues el dissabte. En canvi, la pista Roc Blanc serà l’escenari d’un eslàlom també a dues mànegues el diumenge i un eslàlom paral·lel el dilluns. 

Les jornades donaran el seu tret de sortida a les 8:45h amb l’apertura de les instal·lacions, el reconeixement es farà a les 9:15h i els primers corredors sortiran a les 10h.

Posters Campionats de Catalunya-6

Podis dels Campionats de Catalunya Esquí Alpí Infantil temporada 2015 - 2016

Gegant Dones U14
1. Arrieta Rodríguez (CEVA)  
2. Jana Suau (GRANUEC)      
3. Claudia Blanco (LMCE)     

Gegant Homes U14
1. Octavi Aris (CAEI)              
2. Alex Ugas (GRANUEC)      
3. Rodrigo Pi (CAEI)           

Gegant Dones U16
1. Mireia Vàzquez (GRANUEC) 
2. Lisa Vallcorba (CEVA)    
3. Ana Vidaor (CAEI)        

Gegant Homes U16
1. Pol Aguilar (GRANUEC)     
2. Isidre Sans (AISC)       
3. Jordi Beascoechea (LMCE)    

Eslàlom Dones U14
1. Jana Suau (GRANUEC)     
2. Victoria Cubiña (GRANUEC)       
3. Arianna Vilar (MLEC)    

Eslàlom Homes U14
1. Marc Vilalta (GRANUEC)     
2. Samuel Beso (CAEI)       
3. Àlex Ugas (GRANUEC)  

Eslàlom Dones U16
1. Mireia Vázquez (GRANUEC)     
2. Lisa Vallcorba (CEVA)       
3. Ana Vidaor (CAEI)  

Eslàlom Homes U16
1. Pol Aguilar (GRANUEC)     
2. Alvaro Chalbaud (CAEI)       
3. Alex Sellol (MLEC)  

Paral·lel Dones U14
1. Jana Suau  (GRANUEC)     
2. Victoria Cubiña     (GRANUEC)      
3. Patricia Escolar (CAEI)

Paral·lel Homes U14
1. Marc Vilalta (GRANUEC)     
2. Alex Miquel  (CAEI)      
3. Tomas Barat (CEVA)

Paral·lel Dones U16
1. Mireia Vázquez (GRANUEC)     
2. Lisa Vallcorba (CEVA)       
3. Isabel Fernández (GRANUEC)  

Paral·lel Homes U16
1. Isidre Sans (AISC)     
2. Arnau Casellas (GRANUEC)